Šroubové kompresory KAESER 30 - 45 kW BSD

Kompresory KAESER BSDS nejnovější sérií řady BSD nastavuje společnost KAESER laťku pro použitelnost a energetickou efektivitu zase o značný kus výše. Nové šroubové kompresory BSD již nevyrábí pouze stlačený vzduch s minimální spotřebou energie, nýbrž nezaostávají ani s mnohostranností, snadným ovládáním, údržbou a šetrností k životnímu prostředí.

Kompresory BSD – šetření více způsoby

Nová zařízení BSD jsou energeticky úspornější mnoha způsoby. V blocích šroubových kompresorů pracují šroubové rotory s aerodynamicky optimalizovaným SIGMA PROFILem ovládané systémem SIGMA CONTROL 2 na bázi průmyslového PC. Tento systém přizpůsobuje výkon energeticky úsporným způsobem s přihlédnutím k potřebě tlaku. K ještě vyšší energetické efektivnosti přispívá použití nově vyvinutých Super-Premium Efficiency motorů třídy IE4. 

Snadná údržba pomáhá šetřit

Konstrukce systému je nejen atraktivní a má výrazný vzhled, ale i vnitřní uspořádání systému přispívá k vyšší efektivitě. Všechny požadované části jsou snadno a přímo přístupné pro servis a údržbu. To šetří servisní čas a s ním spojené náklady. 

Hlavní součásti kompresovové stanice

Šroubové kompresory série BSD se ideálně osvědčují v průmyslových systémech stlačeného vzduchu s maximální energetickou účinností. Jejich vnitřní systém řízení SIGMA CONTROL 2 poskytuje celou řadu komunikačních kanálů. To umožňuje jejich propojení s nadřazenými systémy řízení jako je např. SIGMA AIR MANAGER společnosti KAESER KOMPRESSOREN, ale také s ostatními nadřazenými řídícími systémy jiných výrobců. 

Elektronické řízení teploty (ETM)

Elektronický termoregulační ventil integrovaný v chladícím okruhu je srdcem inovativního elektronického řízení teploty (ETM). Nový systém řízení kompreosru SIGMA CONTROL 2 zohledňuje teplotu na sání a teplotu oleje v kompresoru, aby se bezpečně zabránilo tvorbě kondenzátu i při rozdílné vlhkosti vzduchu. ETM řídí teplotu kapaliny dynamicky. Nízká teplota kapaliny zvyšuje energetickou účinnost. Kromě toho může uživatel lépe přizpůsobit rekuperaci tepla svým potřebám.

Řada BSD - učinný kompresor bez kompromisů

Blok kompresoru se SIGMA PROFILEM

Srdcem každého zařízení BSD je kompresorový blok s úsporným SIGMA PROFILem. Je technicky optimalizovaný z hlediska proudění a rozhodně přispívá k tomu, že celé zařízení BSD nastavuje nová měřítka v oblasti specifického výkonu. 

Blok kompresoru

Řízení SIGMA CONTROL 2

Systém řízení SIGMA CONTROL 2 umožňuje efektivní řízení a kontrolu provozu kompresorů. Displej a čtečka RFID zjednodušují efektivní komunikaci a bezpečnost. Variabilní rozhraní nabízejí vysokou flexibilitu. Slot na SD karty usnadňuje aktualizace a záznam o běhu kompresorů. 

Řízení SIGMA kontrol

Využití budoucnosti: Motory IE4

Pouze u firmy KAESER naleznete již nyní kompresory se sériově montovanými Super-Premium-Efficincy IE4 motory jako standardním vybavením, které ještě více zvyšují jejich hospodárnost a energetickou účinnost.

 Motory IE4

 Elektronické řízení teploty

Inovativní elektronické řízení teploty (ETM) dynamicky reguluje teplotu oleje k bezpečnému zamezení tvorby kondenzátu, což zvyšuje energetickou účinnost, např.možnost upravit rekuperaci tepla podle skutečných požadavků zákazníka.

Prospekt -  Šroubové kompresory KAESER 30 - 45 kW BSD (PDF)

 

 

 

 

 

Jsme tu pro vás

Kompresory a chlazení s.r.o.

Poštovní adresa:
Vodní 1307/18,
680 01 Boskovice

Sídlo firmy:

Žirovnická 3133/6,
106 00 Praha 10, Záběhlice

Pobočky:

Boskovice, Praha, Plzeň, Prostějov

Mobil: +420 602 947 660 

Tel.: +420 516 476 820

info@kompresory-chlazeni.cz


Mapa

Kontaktní formulář

    Novinky