Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSD

 Řada kompresorů FSD to je kvalita a efektivita od společnosti KAESER

Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSD (PDF)

Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSDŠroubové rotory se SIGMA PROFILem

Základem každého typu šroubového komporesoru FSD, jsou rotory SIGMA PROFILE společnosti Kaeser. Průtok je optimalizován pro vysoký výkon. Tyto pokročilé rotory pomáhají kompresorům Kaeser nastavit standardy pro vyšší účinnost.

Řídící jednotka SIGMA CONTROL 2

SIGMA CONTROL 2 zajišťuje efektivní řízení a sledování systému. Velký displej a RFID čtečka zajišťují snadnou komunikaci a maximální bezpečnost. Multi rozhraní nabízí výjimečnou flexibilitu, slot SD karty umožňuje rychlou a snadnou optimalizaci.

Maximální účinnost: motory s účinností IE3

Dlouho před tím, než se motory s účinností IE3 staly povinnými v EU k 1. lednu 2015. Mohli již uživatelé těžit z výhod, které nabízejí tyto Kaeser prémiové motory s efektivním využitím řídicích kompresorů řady FSD.

Radiální ventilátor

Tichý a silný radiální ventilátor nasává přes chladiče, umístěný na vstupu samostatné chladivové komory, studený okolní vzduch, který neprochází přes soustrojí kompresoru. Tím se chladící vzduch nepředehřívá v soustrojí a dosahuje optimálního chladícího účinku. Výkonové rezervy radiálního ventilátoru, umožňující připojení dlouhého výfukového potrubí pro odvod chladícího vzduchu. 

Série SFC nabízí zdokonalené variabilní ovládání rychlosti

Optimalizovaný specifický výkon

Kompresor s proměnlivou rychlostí je nejsilnější v každé kompresorové stanici. Modely FSD-SFC jsou proto navrženy tak, aby poskytovaly maximální účinnost, aniž by běžely na extrémní rychlost. To šetří energii, maximalizuje životnost a zlepšuje spolehlivost.

Přesná regulace tlaku

Tlak vzduchu může být nastaven dle aktuální potřeby v rozmezí ovládacího rozsahu. I při změnách průtoku vzduchu je zajištěna přesnost stabilního tlaku v rozmezí ± 0,1 bar. To umožňuje snížit maximální tlak, který šetří energii i peníze.

Samostatná ovládací skříň SFC

Pohon s proměnlivou rychlostí SFC se nachází ve vlastní izolované skříni rozvaděče, aby ji chránila před teplem kompresoru. Samostatný ventilátor udržuje provozní teploty v optimálním rozsahu pro zajištění maximálního výkonu a životnosti.

EMC-certifikováno

Samozřejmostí je řídící skříňka SFC a SIGMA CONTROL 2, ty jsou testovány a certifikovány, jak jako jednotlivé součásti, tak jako systém podle směrnice EMC EN 55011 pro průmyslovou energetickou třídu A1.

Inovativní koncepce chlazení s odděleným průtokem vzduchu

Nízká teplota vypouštění výtlaku

Velký externí chladič stlačeného vzduchu, zajišťuje nízké teploty vypouštění stlačeného vzduchu dokonce i při nasávání za nepříznivých podmínek. Nízká teplota vypouštění nejenže snižuje zatížení ale i šetří energii.

Nízká provozní teplota

Chladič oleje snižuje teplotu oleje, tím snižuje provozní teplotu i při nasávání za nepříznivých podmínek. To významně zvyšuje spolehlivost a dostupnost FSD

Chladiče lze čistit zvenčí

Na rozdíl od vnitřně instalovaných chladičů, vnější výměníky tepla v systémech FSD jsou snadno přístupné a snadno se čistí. Spolehlivost a dostupnost čištění zvenčí snižuje náklady na údržbu.

Vysoký zbytkový tah

Integrovaný radiální ventilátor zaručuje maximální účinnost a poskytuje vysoký zbytkový tah. Tyto vlastnosti umožňují vynikající chlazení systému a zpravidla umožňují odvádět znovu použitelné teplo bez potřeby přídavného ventilátoru.

Inteligentní řešení šroubových kompresorů řady FSD

Vaše volba výměníku tepla

Ve vodou chlazených systémech jsou k dispozici deskové nebo trubkové výměníky tepla v závislosti na dostupné kvalitě vody. Poradíme Vám jak správně řešit chlazení pro konkrétní aplikaci.

Efektivní dynamické ovládání

Snímáním teploty vinutí motoru se použije k optimalizaci doby spuštění motoru. Což snižuje dobu běhu na volnoběh a tím snížení spotřeby energie. SIGMA CONTROL 2 umožňuje též režim nepřetržitého provozu.

E-motory jsou namazány zvenčí

Stejně jako všechny elektrické motory, motor pohonu kompresoru a ventilátor motoru v systémech FSD, vyžaduje mazání. I přes to je provedení velmi snadné, díky provedení zvenčí, promazání se dá tedy provést, i když je přístroj v provozu.

Snadná údržba

Stejně jako je možné vzduchový filtr snadno vyměnit zepředu stroje, tak i všechny ostatní součásti jsou velmi dobře přístupné. To zjednodušuje údržbu a servis, čímž se sníží provozní náklady a zvýší spolehlivost zařízení.

SIGMA CONTROL 2

Jednoduchý a přehledný display, díky podsvícení je provozní stav patrný na první pohled, prosté textové zobrazení, 30 volitelných jazyků, klávesy soft-touch s ikonami, plně automatizované monitorování a řízení. Výběr Dual, Quadro, Vario, Dynamic a standardní průběžné řízení. Rozhraní: Ethernet; další volitelné komunikační moduly pro: Profibus DP, Modbus, Profinet a Devicenet. Slot SD karty pro protokolování dat a aktualizace; Čtečka RFID, webový server.

Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSD (PDF)

Jsme tu pro vás

Kompresory a chlazení s.r.o.

Poštovní adresa:
Vodní 1307/18,
680 01 Boskovice

Sídlo firmy:

Žirovnická 3133/6,
106 00 Praha 10, Záběhlice

Pobočky:

Boskovice, Praha, Plzeň, Prostějov

Mobil: +420 602 947 660 

Tel.: +420 516 476 820

info@kompresory-chlazeni.cz


Mapa

Kontaktní formulář

    Novinky