Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSD

 Řada kompresorů FSD to je kvalita a efektivita od společnosti KAESER

Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSD (PDF)

Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSDŠroubové rotory se SIGMA PROFILem

Základem každého šroubového kompresoru FSD, jsou rotory SIGMA PROFILE společnosti KAESER. Průtok je optimalizován pro vysoký výkon. Tyto pokročilé rotory pomáhají kompresorům KAESER nastavit standardy pro vyšší účinnost.

Řídící jednotka SIGMA CONTROL 2

SIGMA CONTROL 2 zajišťuje efektivní řízení a sledování systému. Velký displej a RFID čtečka zajišťují snadnou komunikaci a maximální bezpečnost. Multi rozhraní nabízí výjimečnou flexibilitu, slot SD karty umožňuje rychlou a snadnou aktualizaci software.

Maximální účinnost: motory s účinností IE3

Dlouho před tím, než se motory s účinností IE3 staly povinně používanými v EU (k 1. lednu 2015), mohli již uživatelé těžit z výhod, které tyto KAESER prémiové motory s efektivním provozem nabízejí u nižších řad kompresorů KAESER

Radiální ventilátor

Tichý a silný radiální ventilátor nasává přes chladiče chladící vzduch do samostatné komory z okolního prostoru. Tím se chladící vzduch nepředehřívá v soustrojí, nekontaminuje vnitřní prostor stroje a dosahuje optimálního chladícího účinku. Výkonové rezervy radiálního ventilátoru, umožňují připojení delšího výfukového potrubí pro odvod chladícího vzduchu bez nutnosti použití odtahového ventilátoru.

Provedení SFC nabízí zdokonalené variabilní ovládání rychlosti

Optimalizovaný specifický výkon

Kompresor s se spojitě řízenou rychlostí otáček je nejsilnější v každé kompresorové stanici. Modely FSD-SFC jsou proto navrženy tak, aby poskytovaly maximální účinnost v co nejširší provozní oblasti otáček. To šetří energii, maximalizuje životnost a zvyšuje spolehlivost.

Přesná regulace tlaku

. I při změnách Rychlá odezva systém regulace rychlosti otáček umožňuje i při náhlých změnách průtoku vzduchu je zajistit přesnost stabilního tlaku v rozmezí ± 0,1 bar. To umožňuje snížit maximální tlak a tím šetří energii i peníze.

Samostatná ovládací skříň SFC

Pohon se spojitě řízenou rychlostí otáčení - SFC se nachází ve vlastní izolované skříni rozvaděče, která ji chrání před teplem kompresoru. Samostatný ventilátor udržuje provozní teploty v optimálním rozsahu pro zajištění spolehlivosti.

EMC-certifikováno

Samozřejmostí je že veškerá elektrická a elektronická výbava jsou testovány a certifikovány, jak jako jednotlivé součásti, tak jako systém podle směrnice EMC EN 55011 pro průmyslovou energetickou třídu A1.

Inovativní koncepce chlazení s odděleným průtokem vzduchu

Nízká teplota

Velký chladič stlačeného vzduchu, zajišťuje nízké teploty stlačeného vzduchu na výstupu z kompresoru dokonce i při nasávání za nepříznivých podmínek. Nízká teplota výstupního vzduchu nejenže snižuje zatížení dalších komponent, ale i šetří energii.

Nízká provozní teplota

Velkoryse dimenzovaný chladič oleje snižuje teplotu oleje a zajišťuje tak spolu se sofistikovaným systémem ETM (Electro Thermo Managament) optimální provozní podmínky kompresoru, i při nasávání za nepříznivých podmínek. To významně zvyšuje spolehlivost a dále snižuje energetickou náročnost.

Chladiče lze čistit zvenčí

Na rozdíl od vnitřně instalovaných chladičů, lze snadno přístupné chladiče v systémech FSD jednoduše čistit. Spolehlivost a dostupnost čištění zvenčí snižuje náklady na údržbu.

Vysoký dovolený přetlak

Integrovaný radiální ventilátor zaručuje maximální účinnost a poskytuje vysoký dovolený přetlak. Tyto vlastnosti umožňují vynikající chlazení systému a umožňují odvádět chladící vzduch a s ním znovu použitelné teplo bez potřeby přídavného ventilátoru.

Inteligentní řešení šroubových kompresorů řady FSD

Vaše volba výměníku tepla

Ve vodou chlazených systémech jsou k dispozici deskové nebo trubkové výměníky tepla v závislosti na kvalitě dostupné chladící vody. Poradíme Vám jak správně řešit chlazení pro konkrétní aplikaci.

Efektivní dynamické ovládání

Snímáním teploty vinutí motoru se využívá k účinné optimalizaci provozu stroje. Umožňuje minimalizovat dobu běhu na volnoběh a tím dále snížit spotřebu energie.

Vnější mazání elektromotorů

Díky provedení mazání zvenčí je provozní promazání elektromotorů maximálně snadné a proveditelné obsluhou i za provozu stroje.

Snadná údržba

Díky promyšlené konstrukci jsou všechny součásti velmi dobře přístupné. To zjednodušuje údržbu a servis, čímž se sníží provozní náklady za servis a zvýší spolehlivost zařízení.

SIGMA CONTROL 2

Jednoduchý a přehledný display, díky podsvícení je provozní stav patrný na první pohled, prosté textové zobrazení, 30 volitelných jazyků, klávesy soft-touch s ikonami, plně automatizované monitorování a řízení. Výběr Dual, Quadro, Vario, Dynamic a standardní průběžné řízení. Rozhraní: Ethernet; další volitelné komunikační moduly pro: Profibus DP, Modbus, Profinet a Devicenet. Slot SD karty pro protokolování dat a aktualizace; Čtečka RFID, webový server.

Šroubové kompresory KAESER 250 - 315 kW FSD (PDF)

Jsme tu pro vás

Kompresory a chlazení s.r.o.

Poštovní adresa:
Vodní 1307/18,
680 01 Boskovice

Sídlo firmy:

Žirovnická 3133/6,
106 00 Praha 10, Záběhlice

Pobočky:

Boskovice, Praha, Plzeň, Prostějov

Mobil: +420 602 947 660 

Tel.: +420 516 476 820

info@kompresory-chlazeni.cz


Mapa

Kontaktní formulář

    Novinky